Agenda

Zie verleden, heden en toekomst door de ogen van A3…

Archief

Agenda’s

Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Digital Services Act : Aangenomen door Europees Parlement

5 juli 2022

De Verordening Digitale Markten (Engels: Digital Markets Act, DMA) is een Europese verordening, uitgewerkt door de Europese Commissie (EC), om een hogere mate van concurrentie op de Europese digitale markten te garanderen, te voorkomen dat grote bedrijven misbruik maken van hun marktmacht en de weg vrij te maken voor nieuwe spelers op de markt.

De EC keurde de ontwerpverordening goed op 15 december 2020. Na bespreking keurde het Europees Parlement (EP) op 15 december 2021 een reeks amendementen goed. Vertegenwoordigers van de lidstaten en het EP bereikten op 24 maart 2022 een akkoord over de inhoud van de DMA. Op 5 juli 2022 keurde het Parlement de Verordening digitale markten goed, met 599 tegen 11 stemmen. Na het akkoord over de Digital Markets Act in maart heeft het EP ook ingestemd met de Digital Services Act (DSA). De DSA gaat veel impact hebben: van transparantere algoritmes tot de aanpak van desinformatie. De DSA gaat techbedrijven dwingen om transparanter te zijn over wat er op hun platformen verschijnt. Daaronder vallen onder andere meer openheid over hoe hun algoritmes precies werken en een strengere opdracht om desinformatie en illegale inhoud tegen te gaan. In geval van niet-naleving zijn sancties voorzien, met boetes die kunnen oplopen tot 10% van de wereldwijde omzet. Er wordt een lijst opgesteld met verplichtingen voor aangewezen “poortwachters”. Hiermee worden de Internetgiganten bedoeld, die in de praktijk een groot deel van de toegang tot het internet controleren. Op 6 september 2023 wees de Commissie zes poortwachters aan: AlphabetAmazonAppleByteDanceMeta Platforms en Microsoft, met in totaal 22 kernplatformdiensten.

Links:
Digital Services Act: Commission welcomes political agreement on rules ensuring a safe and accountable online environment

Schadelijke of illegale online-inhoud aanpakken: Ideeën van het Parlement

Ook Digital Services Act goedgekeurd

DSA komt dichterbij

‘Waarborg grondrechten in de digitale ruimte’

Hoe sterk is de wet die big tech in Europa moet temmen?

Meta and X are going rogue. Here is what Europe should do now.

Europe’s Elon Musk Problem

Gegevens

Datum:
5 juli 2022
Evenement Categorieën:
, ,

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CAPTCHA ImageChange Image