De staking was het enige massale en openlijke protest tegen de Jodenvervolging in bezet Europa. Aanleiding van de staking waren de eerste razzia’s in Amsterdam waarbij honderden Joodse mannen opgepakt werden. De toenmalige illegale CPN organiseerde deze staking met het motto ‘STAAKT! STAAKT! STAAKT!’.
…bij A3veen.nl, sinds 29-04-2003 de webplek van Aaldrik Adrie (A3) van der Veen, met een weBLOG vol weetjes die het delen waard zijn, onder het motto: “Zie de wereld door de ogen van A3…”
De Februaristaking van 1941 was een staking op 25 en 26 februari 1941 die begon in Amsterdam en zich uitbreidde naar de Zaanstreek, Haarlem, Velsen , Weesp, Hilver sum en de stad Utrecht, het was de eerste grootschalige v erzetsactie teg en de Duitse bezetter in Nederland.
De staking was het enige massale en openlijke protest tegen de Jodenvervolg ing in bezet Europa. Aanleid ing van de staking waren de eerste razzia’s in Amsterdam waarbij honderden Joodse mannen opgepakt werden. De toenmalige illegale CPN organiseerde deze staking met het motto ‘STAAKT! STAAKT! STAAKT!’.
Links:
Herdenking Februaristaking
destadmoetplat!
Februaristaking was uniek, maar de nazi’s sloegen keihard terug
Oproep herdenking februaristaking in 2026
Kleinzoon een van de leiders Februaristaking eert zijn opa door niet naar herdenking te gaan
Gegevens