- Dit evenement is voorbij.
Cycloon Boris 2024
De cycloon Boris is een cycloon die in september 2024 over Centraal-Europa raasde, de cycloon kreeg op 11 september 2024 de naam Boris van de Italiaanse Servizio Meteorologico en werd op dezelfde dag ook Anett genoemd door de Vrije Universiteit Berlijn.
Het stormsysteem zal naar verwachting verstoring veroorzaken met zware regenval en windstoten, kort na storm Atena, die een paar dagen eerder doorkwam. Als gevolg hiervan zijn er veel waarschuwingen van kracht. In Italië zijn er momenteel wind- en regenwaarschuwingen met code geel van kracht, voornamelijk geconcentreerd rond het noorden van het land en langs de oostkust. Er is ook een gebied met waarschuwingen met code oranje dat de regio’s omvat met de steden Rome, Florence, Bologna en Venetië waar verstoring wordt verwacht. Heel Kroatië staat onder een wind- en regenwaarschuwing met code oranje, evenals het grootste deel van Slovenië. Delen van Bosnië en Herzegovina hebben ook gele wind- en onweerswaarschuwingen. Delen van Tsjechië en Oostenrijk met name in de buurt van Wenen, staan onder een rode regenwaarschuwing, waar extreme gevolgen van regenval zoals overstromingen, plotselinge overstromingen en aardverschuivingen waarschijnlijk zijn. Dit geldt ook voor het zuidwesten van Polen. Op 14 september 2024 werden in Oostenrijk, Tsjechië, Duitsland, Polen en Slowakije rode waarschuwingen uitgevaardigd, die wijzen op “intense meteorologische verschijnselen”. Op 19 september 2024 melden Italiaanse media dat de Noord-Italiaanse regio Emilia-Romagna te maken heeft met overstromingen, verschillende rivieren in de regio zijn in de nacht overstroomd en in meerdere steden zijn straten onder water gelopen.
Centraal-Europa zet zich schrap voor zware overstromingen, al eerste problemen in Oostenrijk en Tsjechië: “Bij ons wordt 400 liter regen verwacht”
Hochwasser Lainsitz bei Weitra im Bez. Gmünd Niederösterreich
Waterpeil loopt nog op – Meerdere doden door extreem noodweer in Centraal en Oost-Europa
Liveblog over de overstromingen door de hevige regenval in Midden- en Oost-Europa
Ook evacuaties en overstromingen in Noord-Italië na zware regenval
Extreme regenval in midden-Europa twee keer zo waarschijnlijk door klimaatverandering

